Porównanie skuteczności usuwania płytki nazębnej przez Irygator Waterpik® w porównaniu do tradycyjnych nici  dentystycznych w połączeniu z ręczną szczoteczką do zębów. Poniższe badania miały na celu ocenę skuteczności irygatora. Badania przeprowadzono w BioSci Research Canada, Ltd., Mississauga, Ontario, Kanada.


Siedemdziesięciu osobników uczestniczyło w opisywanym losowym, jednokrotnym, równoległym badaniu klinicznym prowadzonym metodą pojedynczej ślepej próby. Osobnicy powstrzymywali się od stosowania jakiejkolwiek higieny jamy ustnej na 23-25 godzin przed ich badaniem. Badani byli sprawdzeni i przydzieleni do jednej z dwóch grup: grupa korzystająca z irygatora Waterpik®, oraz grupa korzystająca z nici dentystycznych plus tradycyjnej szczoteczki do zębów lub woskowanych nici dentystycznych. Dla każdego używanego produktu zapewniono instrukcje. Każdy uczestnik szczotkował zęby przez 2 minuty używając metody Bassa. Metoda ta polega na wykonywaniu niewielkich poziomych ruchów drgająco-wibrujących pod kątem 45˚ w okolice szyjek zębów. Grupa 1 korzystała z urządzenia Waterpik z 500 ml ciepłej wody a Grupa 2 używała woskowanych nici dentystycznych czyszcząc wszystkie strefy pomiędzy zębami. Badani byli obserwowany, aby upewnić się, że wszystkie strefy były czyszczone, a instrukcje odpowiednio przestrzegane. Dla każdego osobnika wyniki rejestrowano dla całej jamy ustnej, części brzegowej, czołowej, językowej i międzyzębowej na podstawie wskaźnika Navy Plaque Index w modyfikacji Rustogi.


Wyniki badania:
Irygator Waterpik®wykazał o 29% większą skuteczność do całkowitego usuwania płytki nazębnej niż nić, o 29% większą dla powierzchni międzyzębowych i o 33% większą dla powierzchni brzegowych.

Dowiedz się więcej o produktach Waterpik®

Produkt dodany do Ulubionych
Produkt dodany do porównania

Drogi Użytkowniku!

W związku z odwiedzaniem naszego serwisu internetowego przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO). Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności.